Zarząd

Anita Walczak
Prezydent PAPS

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, studentka nauk o Zarządzaniu.  Na co dzień spełnia się w pracy z ludźmi, dbając o ich piękne uśmiechy. Ma bogate doświadczenie w pracy z pacjentami pracując w prestiżowych klinikach na terenie całego kraju. Oprócz pracy klinicznej prowadzi działalność edukacyjną m.in. specjalistyczny blog dla higienistek oraz blog dla pacjentów, publikuje artykuły oraz case study w czasopismach branżowych. Prowadzi portal edukacyjny oraz wiele szkoleń i wykładów dla higienistek stomatologicznych oraz lekarzy dentystów. Trener Swiss Dental Academy.
Sukcesywnie przechodząc wszystkie etapy kariery pracowała na takich stanowiskach jak menager kliniki stomatologicznej, specjalista ds. marketingu w centrum stomatologicznym, koordynator zespołu higienistek, higienistka stomatologiczna oraz asystentka stomatologiczna.
Współpracuje przy organizacji szkoleń Digital Smile Design z dr Tomaszem Rozwadowskim.
Nieodłącznym elementem w jej pracy jest aparat fotograficzny, lupy oraz mikroskop stomatologiczny. W codziennej praktyce wykorzystuje nowoczesne możliwości laserów stomatologicznych.
Nieustannie podnosi swoje kompetencje, uczestniczy w wielu szkoleniach i konferencjach u takich wykładowców jak dr. Tomasz Rozwadowski, dr.n.med. Kinga Grzech-Leśniak, dr Pavel Andel, dr Wojciech Bednarz, dr.n.med Mariusz Duda, dr John C. Cranham, Mariusz Oboda, Mariusz Szuba, Tony Robbins, T.Harv Ecker, Mateusz Grzesiak i wielu innych.
Na co dzień twórcza, kreatywna, otwarta na ludzi.
Uwielbia szybką jazdę samochodem. Pasjonują ją psychologia motywacji. Wolne chwile spędza na podróżach i poznawaniu innych kultur.

Magdalena Michałowska
Vce Prezydent PAPS

Urodziła się niezbyt długi czas temu w Warszawie. Po ukończeniu podstawowych etapów szkolenia młodego człowieka, stojąc przed wyborem drogi życiowej, postanowiła ją nierozerwalnie związać z higieną stomatologiczną. Po uzyskaniu tytułu dyplomowanej higienistki stomatologicznej rozpoczęła prace w renomowanej warszawskiej klinice pod okiem znanych specjalistów. Wciąż nadaktywna i spragniona poszerzania zakresu swoich umiejętności, wędrowała kolejno na dostępne szkolenia zawodowe rozbudowując swoją wiedzę pod okiem znanych trenerów. Jej otwartość na ludzi nie pozwoliła jej także nie ukończyć kursu doskonałej obsługi pacjenta, który łącząc w sobie elementy psychologii, komunikacji i budowania wizerunku, pozwala pracować jej z nawet najbardziej wymagającym pacjentem. Dzięki niespożytym pokładom energii i wrodzonemu optymizmowi łączy wiele funkcji. Prowadzi własną firmę. Jest trenerem Swiss Dental Academy, prowadzi szkolenia z zakresu zaawansowanej profesjonalnej higienizacji, przyjmuje pacjentów w kilku znanych klinikach, współpracuje z firmami szkoleniowymi, a co dla niej najważniejsze jest Członkiem i Wiceprezesem Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. Co ciekawe znajduje też czas na życie prywatne w którym jest córką, żoną, matką i siostrą. Wszystkie z powyższych łączy z wrodzona sobie gracją. W wolnych chwilach, które choć ciężko w to uwierzyć potrafi wygospodarować, uprawia slow jogging, chodzi na długie spacery z terierką Melanią oraz wypróbowuje karkołomne przepisy na bazie ziarenek chia, amarantusa….. lub jakichkolwiek które wyglądają na jadalne.

Magdalena Berezowska
Skarbnik PAPS

Urodzona 22 lipca 1988 roku w Krasnymstawie siłami natury. Przez swoje wspaniałe 28 lat życia dokonała już wielu niesamowitych rzeczy, a jeszcze drugie tyle ma zamiar osiągnąć. Mama dwójki wspaniałych dzieci Mikołaja 7 lat i Maksymiliana 5 lat. Wspólnie z mężem Michałem prowadzą prywatną klinikę stomatologiczną zatrudniając około 10 lekarzy stomatologów i 10 asystentek. Jest wspaniałą mamą, żoną, menadżerem i higienistką w dwóch klinikach stomatologicznych.
Jest osobą niezwykle ambitną, rozwijającą się w różnych kierunkach, w trakcie swojej drogi zawodowej uzyskała tytuł magistra Wydziału Chemii i środków bioaktywnych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, następnie tytuł technika farmacji i finalnie z wynikiem celującym ukończyła medyczne studium zawodowe dla higienistek stomatologicznych uzyskując tytuł Dyplomowanej Higienistki Stomatologicznej.
Oprócz pracy zawodowej prężnie działa jako członek rady Lokalnej Grupy Działania oraz jako członek komisji sprawdzającej projekty unijne. .
Zarażona pasją i miłością do stomatologii przez najbliższe jej osoby na tym nie poprzestała, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie jeżdżąc i uczestnicząc w licznych bardzo wartościowych kursach i kongresach m.in.:
Przeróżne kursy organizowane przez Oboda Grup kształtujące nie tylko merytoryczne podstawy pracy z pacjentem ale i samą osobowość.: Zarządzanie Sobą, Zarządzanie Emocjami, Zarządzanie Zespołem, Psychologiczne aspekty pracy higienistki z pacjentem, Kurs fotografii stomatologicznej u dr Krystiana Owczarczaka, Vademecum Higienistki stomatologicznej, 4 stopniowe Curriculum Higienistki Stomatologicznej W&H Polska, wisienką na torcie jest uzyskanie tytułu „Master of Prophylaxis ” podczas prestiżowego szkolenia w Szwajcarii, gdzie w zespole najlepszych higienistek i higienistów w Polsce podnosiła swoje kwalifikacje.

Michał Kluczkowski
Członek Zarządu PAPS

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Ciągle uśmiechnięty. Od 2008 roku związany z Kliniką Impladent MDC prowadzoną przez Adama i Magdalenę Ziemlewskich mieszczącą się w Gdańsku. Swoje zainteresowania skupia wokół profesjonalnej higienizacji pacjenta implantologicznego. Pasjonat nowoczesnej profilaktyki, chirurgii i periodontologii. Nieustannie w podróży „pociągiem do wiedzy”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w asystowaniu przy zabiegach implantologicznych oraz wiedzy zdobytej podczas pracy zawodowej nieustannie podąża w tym kierunku. Uczestnik i wykładowca wielu szkoleń, kongresów i kursów z zakresu profilaktyki, implantologii, periodontologii i chirurgii zarówno w kraju jak i za granicą. Redaktor naczelny czasopisma Asysta Dentystyczna. Współpracuje z Wydawnictwem Elamed. Współautor książki Vademecum Asysty Dentystycznej. Nie boi się nowych wyzwań. Jest pełen empatii, potrafi słuchać.
Uczestnik międzynarodowego kongresu Europerio w Londynie w 2015 roku. Uczestnik szkolenia SDA w Szwajcarii zakończonego dyplomem Master of Prophylaxis. Jest osobą otwartą ceniącą sobie profesjonalizm w myśl zasady „kto się nie rozwija ten się cofa”.

Natalia Szeląg
Członek Zarządu PAPS

„Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim- to najlepsze, co można uczynić na tym świecie.”
to jej życiowe motto, które w każdej sferze swojego życia realizuje w 100%. Na co dzień z uśmiechem na twarzy pracuje w Klinice doktorów Barbary i Tomasza Śmigiel, gdzie prowadzi gabinet higieny i profilaktyki. Poza przyjmowaniem pacjentów czuwa nad personelem medycznym, aby zapewnić sprawną i profesjonalną obsługę pacjentom.
Prywatnie mama dwójki dużych dzieci, spędzająca aktywnie każdą wolną chwilę. Wspólnie z dziećmi jeździ na rowerze, chodzi na dobre koncerty i biega po parku szukając pokemonów.
Tytuł higienistki zdobyła w 2001 roku, następnie kontynuowała naukę na uczelni wyższej zdobywając licencjat z Edukacji Zdrowotnej. Będąc głodną wiedzy stale podnosi swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach, konferencjach i szkoleniach.
Stale coś tworzy. Od 2013 roku cyklicznie pisze artykuły do „Asysty Dentystycznej”, jej artykuły ukazały się również w innych czasopismach branżowych. Jest współautorem książki „Vademecum asysty dentystycznej”.
Chcąc dzielić się swoja wiedzą prowadzi wykłady, szkolenia i prelekcje. Dwukrotnie była prelegentem na Międzynarodowym Kongresie Stomatologicznym DGA w Katowicach omawiając dogłębnie pacjenta periodontologicznego oraz temat halitozy i kserostomii.
Prowadziła również zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz warsztaty z higieny jamy ustnej w ramach programu „Metamorfozy Claudii” oraz w ramach akcji Paszport do Sukcesu organizowanego przez Fundację Dress for Success Poland.

Marzena Cesarz
Członek Zarządu PAPS

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z 15 letnim doświadczeniem zawodowym. Od 10 lat jest związana Centrum Medycznym Mayo-Dent w Dąbrowie Górniczej, gdzie koordynuje prace personelu medycznego, a jednocześnie przeprowadza zabiegi z zakresu profilaktyki i higieny dzieci i dorosłych, zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej jak i całej opieki po zabiegowej. Jest uczestniczką i prelegentką licznych konferencji, sympozjów, targów stomatologicznych oraz warsztatów. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Ukończyła  kurs doszkalający w Szwajcarii organizowany przez Swiss Dental Academy uzyskując dyplom Prophylaxis Master. Współpracuje z firmą Philips jako konsultant medyczny, prowadzący szkolenia z zakresu wybielania zębów. Prywatnie mama dwójki dzieci, uwielbia czytać, gotować i poznawać nowe smaki, eksperymenty w kuchni to chwila relaksu podczas wypełnionego zadaniami dnia, a książka kucharska to najlepszy prezent. 

Anna Drobkiewicz
Członek Zarządu PAPS

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, magister inżynier Biotechnologii, zodiakalny strzelec kochający wolność i nieznosząca rutyny. Pomoc innym i troska o ich dobro jest moja nadrzędna cecha charakteru. Od kilku lat pracując w klinice stomatologicznej Silver Dental Clinic na stanowisku higienistki stomatologicznej, pomagam ludziom uwierzyć ze mogą mieć piękny uśmiech i zachować swoje zęby do końca życia. Planetą strzelca jest Jowisz, który symbolizuje w astrologii dążenie do wiedzy i potrzebę stałego doskonalenia się. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe wyznając zasadę ze nie idąc do przodu cofasz się. Swoja prace traktuje jak powołanie, bardzo ważna jest dla mnie bliska relacja z pacjentem motywowanie i wspieranie go przez cały okres leczenia. Od kilku lat zajmuje się również prowadzeniem zajęć edukacyjnych przedszkolach z zakresu higieny jamy ustnej. Doświadczona higienistka to ktoś więcej niż tylko osoba od usuwania kamienia, to osoba, która przekazuje pacjentom merytoryczna wiedzę i staje się ich życiowym przewodnikiem.

Olga Grabowska
Członek Zarządu PAPS

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z 20-letnim doświadczeniem. Swoją pracę rozpoczynała w klinice u dr  Piotra Grochowskiego współpracując z prof. dr hab. n. med.Renatą Górską. Ukończyła wiele szkoleń m.in. ergonomię pracy dla higienistki u prof. Zbigniewa Jańczuka. Wielokrotna uczestniczka międzynarodowych targów stomatologicznych CEDE. Prowadziła szkolenia nt. profesjonalnej higienizacji pacjenta oraz technik pracy scalerem oraz piaskarką. 
W międzyczasie zdobyła tytuł inżyniera Ochrony środowiska na kierunku Zarządzanie. Teraz zarządza pokładami złogów kamienia różnego pochodzenia... Cały czas chce podnosić swoje kompetencje. Obecnie prowadzi gabinet profilaktyki u dr Anny Pruskiej-Wiszniowskiej. Pacjent wychodząc z gabinetu musi mieć poczucie doskonale wykonanego zabiegu. Prywatnie żona i mama dwóch synów. Uwielbia spędzać czas jeżdżąc rowerem i oglądając mecze piłki nożnej. Mając w domu piłkarzy nikt jej nie zagnie pytaniem typu "co to jest spalony?"

Skontaktuj się z nami

* Pola wymagane

ul. Chmielna 2 lok. 31
00 - 020 Warszawa

nr konta
52 1240 1040 1111 0010 7176 5074

+48 791 070 046

info@paps.org.pl