Nowości

24/01/2018

Pierwszy rok za nami…

Za nami pierwszy rok działalności Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, który obfitował w szkolenia, kongresy i eventy. Pierwszym i niewątpliwie największym wydarzeniem był I Kongres PAPS w Iławie, który zgromadził prawie 250 uczestników. Wśród wykładowców znaleźli się wybitni profesorowie Małgorzata i Jan Pietruscy oraz Magda Mensi z Włoch. Kongres okazał się wielkim sukcesem, frekwencyjnym, organizacyjnym i merytorycznym. Niesamowita dawka wiedzy oraz cudowna atmosfera zrobiła duże wrażenie na uczestnikach, którzy deklarowali przyjazd w kolejnym roku. W 2018 roku II Kongres PAPS odbędzie się 25-26 maja.

Rok Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej minął pod hasłem edukacji. Pojawiła się oferta szkoleń i kursów, która oferuje najbardziej kompleksowe i prestiżowe szkolenia. W ramach edukacji PAPS można rozszerzyć wiedzę z zakresu: ortodoncji, wybielania, nowoczesnego protokołu higieny oraz opieki nad pacjentami, których choroby ogólne rzutują na zmiany w jamie ustnej. Szkoleniem zasługującym na wyjątkową uwagę jest Curriculum PAPS, które w tym roku ukończyło zaledwie 13 higienistek z Polski. W trakcie trzech dwudniowych zjazdów kursantki przyswoiły ogromną ilość wiedzy merytorycznej oraz praktycznej.

8-9 grudnia po raz trzeci odbyła się konferencja lekarzy implantologów Meet the Master oraz I Światowy Kongres Masters of Oral Implantology, w którym uczestniczyli specjaliści z całego świata. Nie mogło zabraknąć również PAPS, które było organizatorem sesji specjalnej dla higienistek stomatologicznych.

Jednym z celów Stowrzyszenia jest budowanie świadomości pacjentów w kwestii prawidłowej higieny jamy ustnej oraz promowanie zawodu higienistki stomatologicznej w społeczeństwie. W tym obszarze również mamy już sukcesy.

Na plaży w Sopocie 20 sierpnia zorganizowaliśmy happening „Nie ma wakacji od mycia zębów”, w którym uczestniczyło blisko 20 higienistek i higienistów. Podczas całego dnia plażowicze mieli możliwość skorzystać z porad i instruktaży prawidłowej higieny jamy ustnej. Sukces akcji przerósł nasze oczekiwania, wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Członkowie PAPS brali również udział w Senioralich, gdzie przekazywali wiedzę o higienie osobom starszym. Wraz z początkiem roku ruszył 3-letni projekt edukacyjny skierowany do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych, którego jesteśmy partnerem. Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej to program, którego celem jest zwiększenie świadomości stomatologicznej. Przez okres trzech lat higienistki dotrą do wszystkich szkół podstawowych na terenie całej Polski.

Stowarzyszenie jest organizatorem Olimpiady Higienistek, wyjątkowej ze względu na rozbudowany program. Po raz pierwszy swoją wiedzę będą mogły sprawdzić osoby uczące się oraz te z doświadczeniem zawodowym. Spośród wszystkich uczestników na podstawie 2 etapowego egzaminu zostaną wyłonieni 24 uczestnicy, których zaprosimy na ostatni finałowy etap do Iławy. Tegoroczna edycja Olimpiady, wyróżnia się szczególnie atrakcyjnymi nagrodami, których wartość przekracza 20.000 pln. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Mijający rok to mnóstwo wrażeń i potężna dawka wiedzy ale przede wszystkim to nowi członkowie, którzy wspierają nasze idee, cele i plany.

Mamy nadzieję, że Nowy Rok będzie równie obfity w wydarzenia jak poprzedni i zrzeszy jeszcze większą ilość ambitnych higienistek.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami!

Z wyrazami szacunku,
Zarząd PAPS