Nowości

29/06/2018

Olimpiada Wiedzy Higienistek stomatologicznych IV edycja

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt Olimpiady dla Higienistek Stomatologicznych. Dziękuję uczestnikom, partnerom, sponsorom, komisji naukowej oraz organizacyjnej. W tym roku połączyliśmy siły z Instytutem Blend-a-med&Oral-b, który był pomysłodawcą Olimpiady. Dziękuję za wsparcie edukacji i rozwój higienistek w Polsce.

Dziękuję firmie Kol-dental, W&H Poland, EMS, Dentonet oraz fundacji ” Z Uśmiechem przez życie”. Dziękuję za szczególny wkład i pomoc w organizacji Pani Joannie Stępień i Pani Magdalenie Berezowskiej.

Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej zorganizowała IV edycję Olimpiady w dwóch kategoriach: dyplomowane higienistki oraz higienistki uczące się. Do I etapu Olimpiady przystąpiło 797 uczestników, do II etapu zakwalifikowało się 380 uczestników. 12 najlepszych higienistek w każdej z kategorii zaprosiliśmy do Iławy, gdzie odbył się III etap, na podstawie, którego kolejne 6 osób przystąpiło do egzaminu praktycznego w piątek rano przed kongresem.

Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce w sobotę rano podczas drugiego dnia kongresu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.

Suma nagród dla trzech najlepszych miejsc to 30 000 zł. Za zajęcie I miejsca czekały atrakcyjne nagrody m.in nowoczesna piaskarka firmy EMS, wyjazd do Portugalii z firmą Kol-dental, udział w warsztacie EMS, wybranym kursie Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, konferencji organizowanej przez Instytut Blend-a-med&Oral-b, udział w konferencji Asystdent, prenumeratę e-Dentico oraz nagrody rzeczowe.

W skład komisji naukowej weszli: dr n. med. Tomasz Dzieniakowski, dr n. med. Tomasz Maria Kercz, dr n. med. Maciej Nowak, dr Magdalena Pawelczyk-Madalińska lic. hig. stom. mgr Karolina Kopciewicz – Kozicka, dypl. hig. stom. Anita Walczak.

Gratulujemy zwycięzcom w kategorii higienistki uczące się:

  1. Joanna Zielińska
  2. Joanna Kielar
  3. Katarzyna Górska

Gratulujemy zwycięzcom w kategorii higienistki dyplomowane:

  1. Aleksandra Antochowska
  2. Patrycja Andruszkiewicz
  3. Zuzanna Bochenek

 

Jesteśmy dumni, że mamy takie higienistki. Życzymy Wam pięknego rozwoju zawodowego !!!