Nowości

29/06/2018

Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej

Największy i najważniejszy dla Nas projekt edukacyjny to Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej, który Stowarzyszenie Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej objęło patronatem. Jest to ogólnopolski program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B dla uczniów szkół podstawowych.

6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc wykształcić u dzieci pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej towarzyszące im już przez całe życie.

Program polega na edukacji nauczycieli nauczania początkowego przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne, następnie nauczyciel wyposażony w wiedzę materiały do prowadzenia lekcji, przeprowadza szkolenie ze swoim uczniami. Program rozpoczął się we wrześniu 2017 roku i w sumie potrwa trzy lata, w trakcie tego czasu zamierzamy dotrzeć do wszystkich szkół podstawowych w naszym kraju.

Ten program to edukacja dzieci, ale również nauczycieli i rodziców. Dzięki temu budujemy ogromny zasięg. W projekt zaangażowało się blisko 60 higienistek z całej Polski, które przeszkoliły około 2730 szkół, co daje ponad 200 tys. dzieci.

Film 1.
dziendobry.tvn.pl Jak skutecznie myć zęby?

Film 2.