Nowości

31/10/2017

Nie ma wakacji od mycia zębów!

Sopocka plaża 20 sierpnia gościła uczestników akcji edukacyjnej „Nie ma wakacji od mycia zębów!”.

Pomysłodawcą oraz realizatorem akcji były higienistki stomatologiczne zrzeszone w Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.  Wydarzenie wspierał Instytut Blend-a-Med Oral-B.

Odpoczywający na sopockiej plaży, oprócz uroków morza, mogli skorzystać z dodatkowej atrakcji – spotkania z higienistkami stomatologicznymi Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS). To one zaplanowały dla wczasowiczów akcję edukacyjną pod nazwą „Nie ma wakacji od mycia zębów!”. Wydarzenie skierowane było do wszystkich – od maluchów do seniorów.

Celem realizowanego przez PAPS projektu jest edukowanie Polaków na temat właściwej higieny jamy ustnej oraz zagrożeń jakie niesie ze sobą jej brak. Ważnym elementem akcji był profesjonalny instruktaż higieny, połączony z prezentacją prawidłowych metod szczotkowania.

Odwiedzający rozłożony na plaży namiot animatorów akcji „Nie ma wakacji od mycia zębów!” otrzymali praktyczne wskazówki na temat właściwej profilaktyki oraz podpowiedź jak dobrać spersonalizowane do potrzeb produkty do higieny jamy ustnej.
Na sopockiej plaży intensywnie pracowało 13 higienistek stomatologicznych. Wszystko odbyło się w profesjonalnych, sterylnych warunkach.

PAPS wyznaczyła sobie dwa cele. Pierwszym jest poprawa alarmującego stanu higieny jamy ustnej Polaków we wszystkich grupach wiekowych. Drugi, to promocja zawodu higienistki stomatologicznej, jako partnera pacjentów w profilaktyce i higienie jamy ustnej. Higienistki wierzą, że z czasem Polacy chętniej będą odwiedzali gabinety higieny, aby wykonać zabiegi higienizacyjne oraz otrzymać praktyczne wskazówki na temat prawidłowej higieny oraz kształtowania zdrowych nawyków.
Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje dla osób, które skorzystały z zaproszenia do udziału w akcji. Dla najmłodszych przygotowano zabawy, dla starszych – ciekawe pogadanki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki – próbki produktów do higieny jamy ustanej oraz dyplomy.
Akcję wspierał Instytut Blend-a-Med Oral-B,  zapewniając sprzęt i produkty wykorzystywane w trakcie akcji profilaktycznej.
Firma Koldental  ufundowała upominki dla uczestników. W sumie w akcji wzięło udział ok. 600 osób: od maluchów – do osób starszych.

Organizatorzy akcji „Nie ma wakacji od mycia zębów!” już planują kolejne działania.