Nowości

12/09/2018

Pobierz pierwszy newsletter PAPS!

Ideą powstania Magazynu PAPS była chęć podzielenia się wiedzą, doświadczeniem i nowinkami z zakresu ogólnopojętej profilaktyki stomatologicznej wśród ludzi związanych zawodowo ze stomatologią.

29/06/2018

Program badawczy wraz z WUM

Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej oraz Zakład Stomatologii Zachowawczej WUM realizują program badawczy mającego na celu ocenę stanu higieny jamy ustnej i opieki stomatologicznej nad pacjentami senioralnymi w domach opieki.

29/06/2018

Z sukcesem zakończyła się III edycja Curriculum PAPS

W czerwcu 18 higienistek z całej Polski zdało wymagany egzamin i ukończyło sześciodniowe, kompleksowe szkolenie dla higienistek stomatologicznych z zakresu periodontologii, implantologii, ergonomii, wybielania zębów, profilaktyki, motywacji pacjenta oraz udzielania pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym.

29/06/2018

Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej

Największy i najważniejszy dla Nas projekt edukacyjny to Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej, który Stowarzyszenie Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej objęło patronatem. Jest to ogólnopolski program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B dla uczniów szkół podstawowych.

29/06/2018

Olimpiada Wiedzy Higienistek stomatologicznych IV edycja

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt Olimpiady dla Higienistek Stomatologicznych. Dziękuję uczestnikom, partnerom, sponsorom, komisji naukowej oraz organizacyjnej. W tym roku połączyliśmy siły z Instytutem Blend-a-med&Oral-b, który był pomysłodawcą Olimpiady. Dziękuję za wsparcie edukacji i rozwój higienistek w Polsce.

21/03/2018

Wizyta higienizacyjna raz na 6 miesięcy!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie zdrowej jamy ustnej w aspekcie całego organizmu.Mówiąc o zdrowiu jamy ustnej, nie można pominąć tak ważnej roli higienistek stomatologicznych.

24/01/2018

Pierwszy rok za nami…

Za nami pierwszy rok działalności Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, który obfitował w szkolenia, kongresy i eventy. Pierwszym i niewątpliwie największym wydarzeniem był I Kongres PAPS w Iławie, który zgromadził prawie 250 uczestników.