Nowości

12/10/2018

Mikołajkowe spotkanie PAPS

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków na Mikołajkowe Spotkanie Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej do Warszawy 15 grudnia. Będzie to wspólny czas na na naukę, rozmowę oraz integrację. Zaproszenia dotrą do Was w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że nie zabraknie nikogo.

12/09/2018

Pobierz pierwszy newsletter PAPS!

Ideą powstania Magazynu PAPS była chęć podzielenia się wiedzą, doświadczeniem i nowinkami z zakresu ogólnopojętej profilaktyki stomatologicznej wśród ludzi związanych zawodowo ze stomatologią.

29/06/2018

Program badawczy wraz z WUM

Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej oraz Zakład Stomatologii Zachowawczej WUM realizują program badawczy mającego na celu ocenę stanu higieny jamy ustnej i opieki stomatologicznej nad pacjentami senioralnymi w domach opieki.

29/06/2018

Z sukcesem zakończyła się III edycja Curriculum PAPS

W czerwcu 18 higienistek z całej Polski zdało wymagany egzamin i ukończyło sześciodniowe, kompleksowe szkolenie dla higienistek stomatologicznych z zakresu periodontologii, implantologii, ergonomii, wybielania zębów, profilaktyki, motywacji pacjenta oraz udzielania pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym.

29/06/2018

Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej

Największy i najważniejszy dla Nas projekt edukacyjny to Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej, który Stowarzyszenie Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej objęło patronatem. Jest to ogólnopolski program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B dla uczniów szkół podstawowych.

29/06/2018

Olimpiada Wiedzy Higienistek stomatologicznych IV edycja

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt Olimpiady dla Higienistek Stomatologicznych. Dziękuję uczestnikom, partnerom, sponsorom, komisji naukowej oraz organizacyjnej. W tym roku połączyliśmy siły z Instytutem Blend-a-med&Oral-b, który był pomysłodawcą Olimpiady. Dziękuję za wsparcie edukacji i rozwój higienistek w Polsce.

21/03/2018

Wizyta higienizacyjna raz na 6 miesięcy!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na znaczenie zdrowej jamy ustnej w aspekcie całego organizmu.Mówiąc o zdrowiu jamy ustnej, nie można pominąć tak ważnej roli higienistek stomatologicznych.

24/01/2018

Pierwszy rok za nami…

Za nami pierwszy rok działalności Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, który obfitował w szkolenia, kongresy i eventy. Pierwszym i niewątpliwie największym wydarzeniem był I Kongres PAPS w Iławie, który zgromadził prawie 250 uczestników.